PRENUMERATA 2019 – roczna prenumerata miesięcznika Polskie Drogi przy kontynuacji zamówienia kosztuje 297,60 zł brutto - WYSYŁKA GRATIS. Zamówienia można złożyć przez zakładkę "Prenumerata"

Północna obwodnica Miechowa dopuszczona do ruchu

19 października odbył się uroczysty odbiór i dopuszczenie do ruchu północnej obwodnicy Miechowa. Budowa liczącego ponad 8 kilometrów odcinka zakończyła się we wrześniu. Inwestycja została zrealizowana przez Skanska w formule zaprojektuj i wybuduj. Obwodnica Miechowa, która powstała w ciągu DW 783, łączy dwa województwa – małopolskie i świętokrzyskie.

  • Prace przy budowie obwodnicy Miechowa rozpoczęły się jesienią 2016 roku. Ich zakres obejmował budowę drogi wojewódzkiej nr 783, jednojezdniowej, o szerokości 7 metrów z dwoma pasami ruchu, klasy G. Całkowity koszt projektu wyniósł 66 mln zł.
  • W ramach zadania powstały również pobocza i drogi serwisowe oraz dojazdowe o łącznej długości 17 km.Skanska przebudowała zatoki autobusowe, zbudowała dwa ronda na drogach wojewódzkich, rondo na drodze krajowej i rondo na drodze powiatowej oraz wybudowała most nad rzeką Cichą i wiadukt nad linią kolejową nr 8.
  • Już od etapu planowania Skanska wykorzystywała technologię BIM. Obwodnica Miechowa to jak dotąd największy projekt w Małopolsce z wykorzystaniem tego systemu.

/Biuro Prasowe Skanska/