PRENUMERATA 2019 – roczna prenumerata miesięcznika Polskie Drogi przy kontynuacji zamówienia kosztuje 297,60 zł brutto - WYSYŁKA GRATIS. Zamówienia można złożyć przez zakładkę "Prenumerata"

Wakacje czas zacząć!

Przed nami ostatni czerwcowy weekend, który jest jednocześnie pierwszym dniem wakacyjnych podróży. Przed wyjazdem na wypoczynek warto dokładnie zaplanować trasę podróży uwzględniając zarówno nowe połączenia, jak i panujące na niej warunki. Przypominamy, że w okresie od najbliższego piątku, tj. 24 czerwca do ostatniej niedzieli przed rozpoczęciem zajęć dydaktyczno-wychowawczych w szkołach, w każdy piątek, w godzinach od 18.00 do 22.00 oraz w każdą sobotę i niedzielę w godzinach od 8.00 do 22.00, w całej Polsce będzie obowiązywał zakaz ruchu pojazdów o dopuszczalnej masie całkowitej powyżej 12 ton.

Obecnie kierowcy mają do dyspozycji 1553 km autostrad i 1497,4 km dróg ekspresowych. Najważniejsze szlaki turystycznych wypraw prowadzą tradycyjnie nad morze, w góry i na mazury. Pomocnym narzędziem w planowaniu trasy przejazdu jest „Serwis dla Kierowców”, dostępny na stronie www.gddkia.gov.pl. W serwisie dostępne są m. in.:

Jeśli jednak w ostatniej chwili zmienimy trasę przejazdu czy mamy utrudniony dostęp do zasobów internetowych, zawsze możemy skorzystać ze specjalnej całodobowej ogólnopolskiej Informacji Drogowej GDDKiA 19 111. Pod tym numerem można uzyskać informacje o trasach przejazdu, bieżących utrudnieniach czy warunkach pogodowych. Jeśli jesteśmy już w drodze, pomocne w podróżowaniu są komunikaty wyświetlane na tablicach zmiennej treści, umieszczonych nad autostradami i drogami ekspresowymi. Warto je czytać! Na bieżąco umieszczane są na nich informacje o zatorach, konieczności zjazdów czy o ograniczeniu prędkości dla zachowania płynności jazdy i bezpieczeństwa podróżowania.